Su Kaçağı Nedenleri ve Çözüm Yolları

Su kaçağı, herkesin hayatında en az bir kere yaşamış olduğu istenmeyen bir durumdur. Günümüzün gelişmiş teknolojisi, su kaçağını bulma yollarını kolaylaştırsa da bazen farkında olmadan yüksek faturalar ile karşı karşı kalabiliyoruz. Ne kadar gecikirsek o kadar zarar veren su kaçağına size anında hızlı hizmet verecek olan firma ile memnun kalacaksınız. Su kaçağı nedenleri ve çözümünde alanında öncü olan firma ile iletişime geçebilirsiniz.

Su Sızıntılarını Tespit Etme Nasıl Yapılır?

Su sızıntılarının ilk belirtileri, duvarlardaki kabarmalar, ıslaklık, etrafa yayılan kötü koku gibi kendini belli etmektedir. Bu tarz belirtilerin olması durumunda tespit için firma ile iletişime geçmeniz mümkündür. Tespit işinin yapılması, gelişmiş kamera sistemleriyle yapılmaktadır.

Firma, uzman ekibiyle su borularının içerisine kamera göndererek hangi giderde sorun olduğunu tespit ediliyor. Su kaçağı nedenleri tespitinin yapılması en fazla 1 saat kadar sürmektedir. Tespitin ardından su kaçağının bulunması halinde, kaçağın olduğu bölgeye müdahale edilerek tadilat için size uygun gün belirleyerek onarım ekibini göndererek eski haline getirir.

Su Kaçağının Oluşmasının Nedenleri ve Çözüm Yolları

Yaşamımızı ikame ettirdiğimiz her alanda su kaçağı gibi sorunlar ile karşılaşılabiliyor. Su kaçağı nedenleri gibi durumlar ekstra maliyet gerektirdiği için çok gecikmeden müdahale etmek gerekir. Su kaçağının iki farklı nedeni vardır. Ev seçerken dış görünümünden daha çok alt yapısına önem vermek gerekir.

Çünkü bir evde gelen bütün sorunların %90 kadarı alt yapı sorunlarından gelmektedir. Bu nedenle su kaçağının ilk nedeni, evin inşaat aşamasındayken kullanılan malzemelerden meydana gelmektedir. İkincisi ise, yine alt yapı esnasında uygulanan işçilik hataları olmaktadır. Bütün su kaçağı işlemleriniz için firmanın sitesinde yer alan iletişim numarasından irtibata geçerek bütün merak ettiklerinizi sorabilir, destek alabilirsiniz.