KAMERALI SU KAÇAĞI BULMA

KAMERALI SU KAÇAĞI BULMA

Su Kaçaklarının Tamiri

Su kaçakları hem suyun boş yere akmasına hem de kaçak arttığında yerin zarar görmesine yol açar. Samsun su kaçağı bulma firması, su kaçağının tespiti ve tamiri noktasında teknolojinin tüm imkanlarından yararlanıyor.

Firma, kameralı su kaçağı bulmak gibi teknolojik yöntemler ile su kaçağının sebebini kısa sürede buluyor. Samsun’da hizmet veren firma, kaçağın tespitinin ardından tamirat işlemlerini hızlı bir şekilde tamamlıyor.

Su Kaçağı Fiyatı Neye Göre Belirlenir?

Hızlı bir şekilde su kaçağı tespiti yapan firma sayesinde suyunuzu kısa süre içerisinde yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz. Su kaçaklarında ödeyeceğiniz tutar ise tamiratın büyüklüğüne göre belirleniyor. Kaçağın nedeni büyükse tamiratta kullanılan malzemeler ve zaman da artacağı için doğal olarak fiyatta da artış yaşanıyor.

Su Kaçağı

Eski ya da yeni yapı fark etmeksizin tüm mesken veya binaların ortak sorunu su kaçağıdır. Duvarlarda, beton zeminlerde ve lavabo giderlerinin alt kısımlarında oluşan bu sorun ortamda nemli bir kokuya sebep olur. Bu sorunun çözülmemesi durumunda, duvar veya yüzeylerin fayans ve badanalarında kalkmalar ortaya çıkar. Su kaçağı sorunu kişilerin kendi uğraşlarıyla çözebilecekleri sorunlardan değildir. Bu sorun eğer çok büyük boyutluysa mutlaka komple boru tesisatının değiştirilmesi gerekecektir.

Su Kaçağı Neden Olur?

Su kaçağı oluşumunda ilk sebep yapıların inşası sırasında kalitesiz boruların kullanılmış olmasıdır. İkinci sorun ise uzun yıllar kullanımdır. Ayrıca su boruları suyun kireçli olması gibi sebeplerle de zamanla aşınabilir. Duvarlarda farklı işlemler için matkapla delme gibi uğraşlar su kaçaklarını ortaya çıkarır. Su borusunda oluşmuş olan en ufak delik bile su kaçağı oluşturacak ve duvar ya da tavandan su sızıntısı yapacaktır.

Su Kaçağının Açacağı Sorunlar Nelerdir?

Su kaçağının giderilmemesi büyük sorunlar oluşturur. Öncelikle su faturasının yüksek gelmesi başlı başına bir sorundur. Temiz su duvarlara sızar ve kullanmadığınız suyun parasını ödemek zorunda kalırsınız. İkinci büyük sorun ise duvar ve tavan sıvalarının kalkması ve dökülmesidir. Su kaçağının diğer kötü sonuçlarından biri ise ortamda rutubet yapması ve aynı zamanda kötü bir koku ve görünüm oluşturmasıdır. Rutubetli bir ortamda yaşamak ise hastalıklara davetiye çıkaracaktır.